Product information "Facets Disney - Tinker Bell Facet Figurine ND6009040 Disney Showcase Collection"
The Disney Facets collection fashions the studio’s most beloved characters into stylized acrylic sculptures. These graceful copies sparkle with show stopping detail and appeal. Tinker Bell is a gleaming vision of mischief and youth.
Each piece is hand painted and slight colour variations are to be expected which makes each piece unique. The item is packed in a branded craft box.
| Article group: | Figurine |
|---|---|
| Brand: | Disney Facets Collection, Disney Showcase Collection |
| Charakter: | Tinker Bell |
| Disney movie: | Peter Pan |
| Height: | 10,0 cm |
| Length: | 5,5 cm |
| Manufacturer: | Enesco |
| Material: | Acrylic |
| Width: | 4,5 cm |
| Year of release: | 2021 |
Login
No reviews found. Share your insights with others.