Product information "Disney "Undersea Sorceress" Villain Ursula Hanging Ornament - Kurt S. Adler DN41004"
Seawitch Ursula tries everything to spoll Christmas for Ariel and all residents of Triton's kingdom in this hanging Disney ornament from Kurt S. Adler. This ornament is perfect for hanging on every Disney christmas tree.
The Disney Christmas Collection from Kurt S. Adler features a lot of christmas decoration items like nutcrackers, baubles, hanging ornaments or christmas stockings.
| Article group: | Christmas Decoration / Christmas Ornament / Christmas Bubble |
|---|---|
| Brand: | Disney |
| Charakter: | Ursula |
| Disney movie: | The Little Mermaid |
| Height: | 10,0 cm |
| Length: | 5,0 cm |
| Manufacturer: | Kurt S. Adler |
| Material: | Stone Resin |
| Width: | 3,0 cm |
| Year of release: | 2022 |
Login
No reviews found. Share your insights with others.