Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Mickey with Love Thought "Thinking Of You" 6001281"
It's no mystery why Mickey looks love-struck with a thought bubble floating above him! In this Valentine's Day piece by Jim Shore, Mickey thinks lovingly of his sweetheart, Minnie. Show your beloved you're thinking of them with this precious gift!
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Article group: | Figurine |
|---|---|
| Artist: | Jim Shore |
| Brand: | Disney Traditions |
| Charakter: | Mickey Mouse, Minnie Mouse |
| Height: | 17,5 cm |
| Length: | 9,0 cm |
| Manufacturer: | Enesco |
| Material: | Stone Resin |
| Width: | 7,5 cm |
| Year of release: | 2019 |
Login
No reviews found. Share your insights with others.