Product information "Disney Traditions / Jim Shore figurine - Ariel with Flounder "Fun and Friends" 4054274."
Jim Shore's Fun with Friends collection features enchanting Disney Princesses along with their beloved diminutive pals. Ariel frolics with Flounder in this delightful new addition from the classic The Little Mermaid.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Article group: | Figurine |
|---|---|
| Artist: | Jim Shore |
| Brand: | Disney Traditions |
| Charakter: | Ariel, Flounder |
| Disney movie: | The Little Mermaid |
| Height: | 13,0 cm |
| Length: | 15,0 cm |
| Manufacturer: | Enesco |
| Material: | Stone Resin |
| Width: | 9,0 cm |
| Year of release: | 2016 |
Login
No reviews found. Share your insights with others.