Product information "Disney Showcase Collection - Christmas Snow White & Dopey Figurine Set 4058287 Haute Couture"
Celebrating Snow White's 80th Anniversary, the second release in the Christmas Series features the princess with skin as white as snow. She is accompanied with a Christmas Dopey to complete the two piece set. Both of the figurines are made from resin.
The item is packed in a branded craft box. Unique variations should be expected as the product is hand painted.
| Article group: | Figurine |
|---|---|
| Brand: | Disney Showcase Collection |
| Charakter: | Dopey, Snow White |
| Disney movie: | Snow White and the Seven Dwarfs |
| Height: | 20,0 cm |
| Length: | 13,0 cm |
| Manufacturer: | Enesco |
| Material: | Stone Resin |
| Width: | 11,0 cm |
| Year of release: | 2017 |
Login
No reviews found. Share your insights with others.