Product information "Disney "Minnie Mouse" pink 3D Relief Christmas Hanging Ornament - Kurt S. Adler DN32002"
Minnie Maus wears a festive glittering pink outfit and a burgundy bow in this sweet ornament from Kurt S. Adler. The hanging relief ornament gives you a deceiving impression of a full-featured figurine but with the flat structure it is perfect as Christmas decoration on windows doors, walls or furnishings.
The Disney Christmas Collection from Kurt S. Adler features a lot of christmas decoration items like nutcrackers, baubles, hanging ornaments or christmas stockings.
| Article group: | Christmas Decoration / Christmas Ornament / Christmas Bubble |
|---|---|
| Brand: | Disney |
| Charakter: | Minnie Mouse |
| Height: | 10,0 cm |
| Length: | 9,0 cm |
| Manufacturer: | Kurt S. Adler |
| Material: | Stone Resin |
| Width: | 1,0 cm |
| Year of release: | 2021 |
Login
No reviews found. Share your insights with others.